موضوع بسته شده است 
کار با تصاویر
سه شنبه, ۱۳۹۲/۰۴/۰۴, ۰۸:۳۷ (آخرین ویرایش در این ارسال: دوشنبه, ۱۳۹۲/۰۸/۲۰ ۰۹:۴۴ ، توسط masoudfn.)
ارسال: #1
کار با تصاویر
همانطور که در درس های قبل اشاره کردیم، گزینه هایی که در زبانه Insert وجود دارند، برای درج کردن اشکال، جدول ها و تصاویر در نرم افزار Word به کار می روند.

در درس قبل با درج جدول آشنا شدیم. در این درس کار با تصاویر را خواهیم آموخت.

برای درج تصویر، از زبانه Insert گزینه Picture را انتخاب می کنیم. بعد از انتخاب این گزینه، پنجره ای باز می شود که می توانید عکس مورد نظرتان را از حافظه کامپیوترتان انتخاب و گزینه Insert را کلیک کنید.
[تصویر: Picture.jpg]
بعد از درج یک تصویر در نرم افزار، زبانه Format ظاهر می شود که گزینه های مربوط به این زبانه، برای ویرایش تصویر به‌کار می روند.

این گزینه ها را از چپ به راست بررسی می کنیم.>>>گزینه Brightness
از این گزینه برای تنظیم روشنایی تصویر استفاده می شود. هر چه درصد بالاتر باشد، تصویر روشن تر و هر چه درصد پایین تر باشد (درصد منفی) تصویر تاریک تر می شود. درصد صفر نیز تصویر را به صورت عادی نشان می دهد.
[تصویر: brightness.jpg]
>>>گزینه Contrast
از این گزینه برای تنظیم «شدت نور» استفاده می شود. مثل گزینه Brightness هر چه درصد بیشتر باشد، «شدت نور» اعمال شده به تصویر بیشتر، و هر چه درصد کمتر باشد، نور تصویر با شدت کمتری نمایش داده می شود.
[تصویر: contrast.jpg]
>>>گزینه Recolor
از این گزینه برای تغییر رنگ تصویر استفاده می شود و دارای ۶ بخش است.
[تصویر: Recolor.jpg]
No Color: اگر تصویر را با استفاده از گزینه های بعدی، تغییر رنگ دهیم، می توانیم با این گزینه تصویر را به حالت اولیه برگردانیم.

Color Mode: با استفاده از این گزینه، می توان رنگ تصویر را به طور کلی به یک «مدل» خاص تغییر داد. مثلا در تصویر زیر، آخرین بخش از «رنگ مدل» انتخاب شده که تصویر را سیاه و سفید کرده است.
[تصویر: color%20mode.jpg]
Dark Variation
این گزینه پشت صحنه تصویر را به رنگ های گوناگون «تیره» می کند. هفت حالت وجود دارد که در تصویر زیر، پشت صحنه ای با رنگ تقریبا سبز انتخاب و به تصویر اعمال شده است.
[تصویر: dark.jpg]
Light Variation
عملکرد این گزینه، مثل گزینه قبلی است با این تفاوت که پس زمینه تصویر را «روشن» می کند.
[تصویر: light.jpg]
More Variations
از این گزینه می توان رنگ های بیشتری برای پس زمینه انتخاب کرد.
[تصویر: yello.jpg]
Set Transparent Color
واژه Transparent به معنای «شفاف» است. با انتخاب این گزینه، مکان نما به شکل یک «مداد» تغییر پیدا می کند و با کشیدن آن بر روی تصویر، طیفی از رنگ های یکدست را تا حد امکان شفاف می کند.
[تصویر: transparent.jpg]
>>>فشرده کردن تصویر
برای فشرده کردن تصویر از گزینه Compress Pictures استفاده می کنیم. منظور از فشرده سازی، کوچک کردن حجم سایز است، به طوری که حتی الامکان کیفیت تصویر تغییر نکند. البته باید توجه داشت که این گزینه، به طور پیش فرض تصویر را به طور مطلوبی فشرده می کند.
[تصویر: compress.jpg]
با کلیک بر روی گزینه Compress Pictures پنجره ای باز می شود که عبارت Apply Compression Setting Now در آن نوشته شده است. اگر چند تصویر در صفحه داشته‌ باشید، می توانید آنها را انتخاب کنید. در صورتی که تیک این گزینه را بردارید، فشرده سازی بر تصویر اعمال نمی شود. با کلیک بر گزینه Option پنجره دیگری باز می شود که گزینه های بیشتری برای فشرده سازی در اختیار کاربر قرار می دهد.

در بخش Compression Option درباره شکل فشرده سازی سوال پرسیده شده است (فشرده سازی اتوماتیک و پاک کردن بخش های زائد)، و بخش Target Output درباره شکل نهایی‌ تصویر است. حالت اول (Print) بهترین کیفیت تصویر است که برای چاپ تصاویر مناسب است. حالت دوم (Screen)، تصویر را به قدری فشرده می کند که برای استفاده در وب و پروژه ها (و نه چاپ) مناسب است. حالت سوم (Email)، تصویر را تا حد امکان فشرده می کند تا برای فرستادن ایمیل مناسب باشد.

بهتر است گزینه های بخش فشرده سازی را در همان حالت پیش فرض قرار دهید.>>>تغییر تصویر
برای تغییر تصویر، از گزینه Change Picture استفاده می کنیم. در این صورت پنجره ای باز می شود که با انتخاب تصویر جدید، می توان آن را جایگزین تصویر قبلی کرد.
[تصویر: change.jpg]
>>>بازگرداندن تصویر به حالت اولیه
اگر بخواهید از کلیه تنظیمات انجام شده بر روی تصویرتان صرف نظر کنید و آن را به حالت اولیه اش برگردانید، می توانید از گزینه Reset Picture استفاده کنید.
[تصویر: reset.jpg]
>>>سبک های نمونه برای تصاویر
گزینه Picture Style تصویر را به سبک های نمونه ای تبدیل می کند. برای این کار تصویر مورد نظرتان را انتخاب و گزینه های مختلف این سبک ها را آزمایش کنید.
[تصویر: style.jpg]
>>>قرار دادن تصویر در اشکال مختلف
با استفاده از گزینه Picture Shape می توان تصویر را در شکل های مختلفی که در این گزینه نشان داده شده، قرار داد. این اشکال در هفت دسته طبقه بندی شده اند که بسته به کاربرد تصاویر، قابل انتخاب هستند. در تصویر زیر، شکل قلب به عکس انتخابی اعمال شده است.
[تصویر: shape.jpg]
>>>ترسیم خط به دور تصویر
برای رسم یک خط به دور تصویر، از گزینه Picture Border استفاده می کنیم.

مثال: تصویر زیر، حالت «سیاه و سفید» شده تصویر قبلی است.
[تصویر: border1.jpg]
برای رسم یک خط به دور این تصویر، بر روی گزینه Picture Border کلیک کرده و رنگ مورد نظر را انتخاب می کنیم. همچنین می توان از گزینه های Weight و Dashes به ترتیب برای اندازه خط ترسیمی، و شکل خط ترسیمی (مثلا به صورت نقطه چین و...) استفاده کرد.
[تصویر: border2.jpg]
>>>اعمال افکت های بیشتر به تصاویر
با استفاده از گزینه Picture Effects می توان به تصویر افکت های گوناگونی داد و حالت تصویر را با توجه به طرح مورد نیاز تنظیم کرد. در تصاویر زیر، برخی از این افکت ها را می بینید.
[تصویر: effects.jpg]
>>>موقعیت قرارگیری تصویر در متن
با استفاده از گزینه Position می توان موقعیت تصویر نسبت به متن را مشخص کرد.
[تصویر: possition.jpg]
>>>گزینه Text Wrapping
با استفاده از گزینه های این بخش می توان موقعیت تصویر را نسبت به متن مشخص کرد. اگر گزینه (In line with text) را انتخاب کنید، تصویر در هر حالتی نمایش داده خواهد شد. اما اگر به جای گزینه اول (In line with text) گزینه های دیگر را انتخاب کنید، در این صورت دو گزینه بالایی (Sent to Back) و (Bring to Front) نیز فعال خواهد شد و ممکن است بخشی از تصویر به پشت متن و یا در جلوی متن قرار گرفته و دیده نشود. با استفاده از گزینه های (Sent to Back) و (Bring to Front) می توان موقعیت تصویر و عکس را به طور دقیق تری مشخص کرد.
[تصویر: textwrapping.jpg]
اگر به جای گزینه اول (In line with text) گزینه های دیگر را انتخاب کنید، در این صورت دو گزینه بالایی نیز فعال خواهد شد. از دو گزینه بالا (Sent to Back و Bring to Front) می توان موقعیت تصویر و عکس را به طور دقیق تری مشخص کرد.

مثال ۱: در تصویر زیر، گزینه Behind Text را انتخاب می کنیم. در این صورت تصویر به پشت متن منتقل می شود.
[تصویر: BEHIND.jpg]
مثال ۲: در تصویر زیر گزینه In front of text را انتخاب می کنیم. در این صورت متن در پشت تصویر قرار می گیرد.
[تصویر: in%20front.jpg]
>>>مشخص کردن جایگاه تصویر با استفاده از گزینه Align
با استفاده از گزینه Align، می توان تصویر را به سمت راست، چپ، وسط، بالا، پایین و مرکز صفحه منتقل کرد.
[تصویر: Align-middle.jpg]
چرخاندن و تغییر درجه تصویر

برای چرخاندن تصویر از گزینه Rotate استفاده کنید.
Rotate Right 90: تصویر را ۹۰ درجه به سمت راست می چرخاند.
Rotate Left 90: تصویر را ۹۰ درجه به سمت چپ می چرخاند.
Flip Vertical: تصویر را ۱۸۰ درجه به سمت پایین می چرخاند.
Flip Horizontal: تصویر را ۱۸۰ درجه به سمت بالا می چرخاند.>>>بریدن بخشی از تصویر با استفاده از گزینه Crop
برای بریدن بخشی از تصویر ابتدا بر روی گزینه Crop کلیک کنید. در این صورت چهار گوشه تصویر قابلیت این را دارند که با ماوس کوچک شوند. کافی است کلیک چپ را نگه دارید و مانند تصویر زیر، با سمت پایین و چپ حرکت کنید. در نقطه ای که می خواهید تصویر بریده شود، کلیک چپ را رها کنید. تصویر جدید، مانند تصویر شماره ۲ خواهد شد.
[تصویر: crop.jpg]
>>>تغییر سایز تصویر
برای تغییر سایز تصویر می توان طول و عرض تصویر را به صورت دستی وارد کرد و اندازه عکس را تغییر داد. باید توجه داشت که با تغییر هر کدام (طول یا عرض) دیگری نیز متناسب با آن تغییر خواهد کرد.
[تصویر: size.jpg]

[تصویر: arelsar4.1.png]
Arel Architects group
ارسال یک ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
موضوع بسته شده است 
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا